Slovákom sa v stredu nedarilo, Chicago naďalej lídrom

29.12.2011 Celý región

NEW YORK 29. decembra (WEBNOVINY) - V stredajších dueloch zámorskej NHL sa bodov nepresadil žiadny slovenský hokejista.

Vancouver Canucks center Henrik Sedin (33), of Sweden, battles for the puck against San Jose Sharks left wing Ryane Clowe (29)

Útočník Marián Gáborík z tímu New York Rangers vyšiel naprázdno po sérii piatich duelov v sérii s gólom. Jeho "jazdci“ nestačili na domáci Washington, ktorému aj vďaka dvom presným zásahom Siomina podľahli 1:4.

Neuspel ani obranca Andrej Sekera, jeho Buffalo prehralo na ľade New Jersey 1:3. Chicago v zostave s Mariánom Hossom doma nestrelilo ani gól, Los Angeles Kings sa tešia z víťazstva 2:0. Blackhawks sú však aj napriek prehre s päťdesiatimi bodmi lídrom celej profiligy.

Radosť z dvoch bodov do tabuľky mal kapitán Bostonu Zdeno Chára, ktorého Bruins uspeli vo Phoenixe. O plnom bodovom zisku pre "medveďov“ rozhodol v prvej minúte predĺženia nemecký obranca Dennis Seidenberg. V riadnom hracom čase nespoznali víťaza ani v San Jose, kde napokon zvíťazil Vancouver 3:2 po predĺžení. Samostatné nájazdy v Nashville sa stali korisťou domáceho mužstva, ktoré zdolalo Minnesotu.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

New Jersey - Buffalo 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Góly: 10. Sýkora (Eliáš, Martin Brodeur), 22. Sýkora (Eliáš, Volčenkov), 27. Parise (Fayne, Henrique) - 28. Vanek (Leopold, D. Stafford)

Washington - New York Rangers 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 9. Johansson (Halpern), 31. Brouwer (Carlson), 34. Siomin (Nicklas Bäckström, Ovečkin), 58. Siomin (Ovečkin, Alzner) - 18. Dubinsky (R. Callahan)

Nashville - Minnesota 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 47. Tootoo (Blum, Bouillon), rozhodujúci sam. nájazd premenil Colin Wilson - 57. Heatley (Prosser, M. Koivu)

Chicago - Los Angeles 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 33. Hunter (Clifford, C. Fraser), 42. Stoll (Justin Williams, Doughty)

Phoenix - Boston 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 16. Ray Whitney (Langkow, Schlemko) - 1. Krejčí (Horton, Marchand), 61. Seidenberg (Pouliot, C. Kelly)

San Jose - Vancouver 2:3 po predĺžení (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 32. Couture (Marleau), 37. J. Thornton - 12. D. Sedin (H. Sedin, Edler), 23. Kesler (Edler, Bieksa), 64. Ebbett (Bieksa, Hansen)